My Cart
Your cart is 0 item
0
Koszyk jest pusty

Jaka jest różnica między kamperem a minibusem?

Samochód kempingowy można porównać do małego mieszkania, które jest wyposażone we wszystko co niezbędne do życia, zaopatrzenie w wodę, ogrzewanie, kuchnię z kuchenką gazową i lodówką, łazienkę z prysznicem, toaletę i umywalkę, część sypialną z łóżka, pokój dzienny ze stołem i miejscami wokół niego. Ponadto istnieje strefa kontroli, fotel kierowcy i pasażera. Samochód kempingowy jest wyposażony w miejsca do siedzenia z pasami bezpieczeństwa. Liczba pasażerów waha się od 4 do 7 osób.

Czy mogę mieć trudności z prowadzeniem mojego kampera?

Prowadzenie kampera różni się nieco od zwykłego samochodu osobowego. W zależności od modelu pojazd którym kierujesz jest duży i waży 3500 kg. Podczas jazdy należy pamiętać o wysokości auta, zwracać uwagę na ewentualne przeszkody na wysokości około trzech metrów: szczególnie niebezpieczne są występy budynków, gałęzie drzew, mosty, balkony, gzymsy, tunele itp. Długość auta to 7,4 metra (z rowerami prawie 8 metrów), dlatego należy zachować ostrożność podczas jazdy do tyłu, manewrowania na wyboistych drogach, przemieszczania auta na kempingu itp. Długość auta za tylną osią wynosi ponad 2 metry, dzięki czemu tył auta znacznie się przesuwa podczas pokonywania zakrętów i zmiany drogi. Zachowaj odstęp w bezpiecznej odległości od wszelkich przeszkód. Wybierz minimalną prędkość, jeśli czujesz się niepewnie i korzystaj z pomocy pasażerów podczas parkowania.

Bardzo szybko przystosowujesz się do nowego samochodu. Fotel kierowcy jest wygodnie ustawiony z maksymalną widocznością, dzięki czemu lepiej widać drogę i wszystko, co się na niej dzieje.

Nasze nowoczesne, nowe kampery wyposażone są w systemy ułatwiające jazdę (kontrola pasa ruchu, kamery cofania, blokada hamowania) oraz zapewniające komfort i bezpieczeństwo kierowcy i pasażera.

Czy mogę zabrać zwierzaka na wycieczkę?

Tak, możesz zabrać ze sobą zwierzaka na wycieczkę, ale obejmuje to dodatkową opłatę za sprzątanie przyjazne dla alergików po swoim pupilu w wysokości 50 EUR.

Gdzie mogę zaparkować samochód kempingowy?

Samochód o wadze do 3500 kg, więc kamper z naszej firmy traktowany jest jak każdy inny samochód osobowy. Dlatego można zaparkować w dowolnym miejscu, najczęściej nie ma ograniczeń w wjeżdżaniu do centrum miasta itp. W pobliżu źródeł termalnych, aquaparków itp. organizowane są parkingi dla kamperów. i często mają przewagę nad samochodami. Kierowca musi w każdym przypadku kierować się przepisami ruchu drogowego.

Pobyty wypoczynkowe i noclegowe realizowane są głównie na specjalnie wyposażonych kempingach dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Jak wyglądają kempingi?

Pola namiotowe położone są w malowniczych miejscach, tuż nad wodą, niedaleko miejsc turystycznych i ośrodków narciarskich (w bezpośrednim sąsiedztwie, często znacznie bliżej niż hotele). Pola namiotowe mają rozwiniętą infrastrukturę, zadbane i czyste kuchnie, łazienki, place zabaw, pokoje wypoczynkowe, sauny, sklepy i restauracje na terenie. Pola namiotowe, podobnie jak hotele, mają gradację liczby gwiazdek od dwóch do pięciu i różnią się znacznie pakietem świadczonych usług oraz kosztem zakwaterowania.

Na ile mil wystarczy jeden zbiornik paliwa?

Zużycie paliwa na kamperze to 10-12 litrów na 100 km. Pojemność zbiornika 90 l. Posiadamy wszystkie kampery z silnikami diesla. Pełny zbiornik wystarcza na 650 – do 750 km.

Co zrobić, jeśli Twój kamper jest uszkodzony?

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z kamperem, skontaktuj się z nami natychmiast. Udzielimy porad, ponadto szczegółowe działania opisane są w Regulaminie Najmu oraz umowie ubezpieczenia.

Jaki samochód kempingowy wybrać?

Wybierając samochód kempingowy, weź pod uwagę liczbę podróżujących osób, a także osobiste preferencje i budżet. Oferujemy Państwu wyłącznie nowe kampery z klimatyzacją, ogrzewaniem, dzięki czemu wszystkie kampery spełniają oczekiwania klientów poszukujących bezpiecznego i wygodnego kampera na swoją podróż. Możesz zapoznać się z układami na zdjęciu umieszczonym pod każdym kamperem. Zwróć uwagę na umiejscowienie miejsc do spania, upewnij się, że jest odpowiednie dla Twojej firmy. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami, a doradzimy najlepszą opcję.

Jakie wyposażenie dodatkowe posiadają wczasowicze?

Nasze kampery są dobrze wyposażone w stół, krzesła, kabel do podłączenia prądu kempingowego i wąż do napełniania wody, bieżniki kół do poziomowania.

Czy do kampera muszę zabrać pościel, ręczniki, przybory kuchenne?

Ze względów higienicznych to najlepsze rozwiązanie! Nasi klienci korzystają z własnej pościeli i ręczników. Zapewniamy koce tylko w zależności od ilości łóżek. Z przyborów kuchennych Zapewniamy płyn do mycia naczyń z gąbką, czajnikiem, herbatą i cukrem. Zalecamy przywiezienie własnych naczyń i sztućców.* Nasze doświadczenie pokazuje, że klienci wolą korzystać ze znanych domowych naczyń.*

*Na życzenie możemy skompletować kampera we wszystko co potrzebne, posiadamy komplety pościeli oraz różnorodne specjalistyczne naczynia (naczynia dla wczasowiczów posiada gumowany spód, który zapewnia ochronę przed upadkiem podczas jazdy i jest nietłukący), garnki, patelnie .

* należy pamiętać, że dla wygody naczynia powinny być w większości nietłukące, co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia podczas przenoszenia.

Co zabrać ze sobą w podróż kamperem?

Zabierz ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy osobiste, dzięki którym podczas podróży poczujesz się jak w domu.